ТПС

Картон і папір для лекал

Картон для лекал Premium
Картон для лекал ЕК
Папір для лекал

Що вибрати?

Вибрати картон або папір для лекал просто, якщо знаєш як вони будуть використовуватись і для чого призначені. Під лекалом ми розуміємо шаблон для виготовлення деталі одягу складної форми, а не спеціальну лінійку. В цьому сенсі лекала використовуються у масовому промисловому виробництві одягу або взуття, це відрізняє їх від викройок. Викрійка — це елемент процесу крою вручну як в ательє так і вдома. У швейному виробництві лекала бувають тимчасові, постійні та еталонні.

Для тимчасових лекал не варто купувати недешевий картон, достаньо вжити папір, що має достатню міцність для нетривалого використання. Цей матеріал ідеально підходить для моделювання одягу в експеріметальних майстернях.

Картон застосовують для виготовлення постійних лекал, що мають тривалий термін використання під час виробництва одягу. Один з його видів — це електрокартон. Він вживається не лишень для елктроізоляційних робіт, але й для виготовлення шаблонів для деталей одягу. Якщо передбачається використовувати картон, що стійкий до обробки парою, наприклад для запрасовки, виготовлення задника взуття, тоді без електрокартону не обійтися. Одначе, це матеріал недешевий, а для виготовлення постійних лекал, по яких кроїтимуться деталі одягу, цілком підійде картон преміум класу.